logo

Motovýlet Český Krumlov duben 2016

publikováno: 07.05.2016

V půlce dubna jsem měl v plánu společně s bratrem podniknout letošní první delší výlet na motorkách. Cílový bod pro nás byl Český Krumlov. Vyjížděli jsme kolem deváté hodiny dopolední z Prahy, já na své Suzuki XF650 Freewind a bratr na BMW F800 GS. Původní plány počítaly s přespáním v Krumlově a návratem následující den, ale vzhledem k počasí (déšť a zima) jsme se rozhodli pro návrat ještě ten den.

Start-crash

Vzápětí po našem výjezdu, po ujetí přibližně pěti kilometrů se mi stala nehoda a skončil jsem mimo vozovku na rozdělovacím ostrůvku mezi komunikacemi. To to pěkně začalo… Na mokré vozovce se mi při prudším brzdění smeklo přední kolo a já jsem přeletěl přes řidítka. Škody na motorce nebyly vážné, jen ohnutý padací rám a řidítka. “Sikovky” vyřešili ohnuté padáky, ale řidítka již narovnat nešly. Škody na mé osobě byly o něco závažnější. Zlomený palec pravé ruky, pohmožděný kotník a koleno levé nohy.

nehoda

  • První a doufám, že na dlouhou dobu poslední nehoda..

Nic nás nezastaví

I přes menší bolest (která se následně zvyšovala) jsem se rozhodl pokračovat v jízdě. Poznatek číslo jedna: terénní pneumatiky na mokré vozovce hodně kloužou. Trochu jsem se oklepal z prvního pádu na nové motorce (párkrát jsem již spadl na Čezetě či MZetě, ale to bylo před více jak pěti lety) a vyrazili jsme dál. Před námi téměř 200 kilometrů do Krumlova.

Počasí nám nepřeje

zima a déšť

Byla zima.. velká zima, ale to horší (déšť) nás teprve čeká celou zpáteční cestu. Cesta pokračuje do Tábora. Menší bloudění kvůli uzavírce, ale nakonec jsme se vymotali a pokračovali do Týna nad Vltavou. V Týně pracuje kamarád, ale ten byl v tu dobu mimo Českou Republiku. Selfíčko s jadernou elektrárnou Temelín a hurá do Českých Budějovic. Zapadli jsme do první restaurace, které jsme si všimli a posilnili se.

Temelín

  • Selfie s Temelínem

Tábor

  • Zákaz zastavení? Motorkáři jsou drsní chlapi

Prodej sedla

Brácha s sebou vezl originální sedlo na jeho motorku, které chtěl prodat zájemci, který bydlel shodou okolností na trase. Předání sedla proběhlo na benzínce a již jsme pokračovali do Českého Krumlova.

Český Krumlov park

  • Zámecká zahrada

Welcome in the Asia

Ne, že by mne překvapilo množství turistů z východu, přeci jen jich je plná Praha a často je vídávám i v Kutné Hoře. Ale jak se proboha dostali až sem? :-) Prohlédli jsme si město a zámek, vyfotili se s holkami z východu, mimochodem byly z Jižní Korei a Krumlov se jim velice líbil, poté jsme nastartovali motorky a vyrazili zpět do Prahy.

asijské dívky

  • Selfie s holkama z východu

Déšť, zima, rychlost

Český Krumlov

  • Opravdu nádherné město

Hnali jsme motorky jak to jen šlo a zdržovali se pouze tankováním a teplými nápoji z automatů čerpačkách. Chtěli jsme se dostat do Prahy ještě za světla, což se nakonec podařilo. Zmrzlí, unavený a v mém případě se zlomeným palcem jsme přijeli večer do prahy… Už se těším na další projížďku. :-)

Závěrem děkuji bráchovi za hezkou vyjížďku a že si vzal na starosti navigaci a focení, já bych s tím palcem toho moc nenafotil.


Registrace | Přihlášení