logo

Victorinox Camper

publikováno: 31.03.2015

Nůž Victorinox Camper

victorinox camper švýcarský nůž

V tomto článečku bych Vám rád přiblížil konkrétní nůž. Victorinox Camper má stejné nástroje jako nůž Spartan, ale navíc má dvouřadou pilku na dřevo. Má tedy třináct funkcí (nástrojů).

Nástroj číslo jedna je velká čepel. Ostří této čepele má užitnou délku 58 mm. Ostří malé čepele má užitnou délku 35 mm a dá se lépe využít na jemnější práce s nožem. Velký nůž se naopak více hodí k větším úkonům.

Vývrtka v otevřeném stavu tvoří s nožem nohu písmena “T” a nůž tvoří rukojeť vývrtky. Nemusíme se bát zabrat, zatím jsem vždy otevřel láhev na korkový uzávěr. Některé šly dost ztuha a domácí vývrtky zde nepochodily.

vývrtka

Otvírák na konzervy s malým šroubovákem patentovaný firmou Victorinox je velmi povedený. Díky unikátnímu tvaru se sním dobře pracuje a také v sobě skrývá malý plochý šroubovák, který navíc skvěle padne do hlavičky křížového vrutu.

Otvírák na lahve funguje spolehlivě a dřív, než někdo vyloví domácí otvírák, já již mám své pití otevřené. Drážka v otvíráku slouží ke zbavení izolace z drátů a kabelů. Přední část otvíráku slouží jako velký plochý šroubovák.

Vedle vývrtky je nástroj výstružník. Slouží k ručnímu vrtání do dřeva, dá se použít jako šídlo a v nouzi i jako jehla.

Každý Victorinox je opatřen malým kroužkem na klíče. Slouží především k upevnění nylonové šňůrky nebo pojistného řetízku. Šňůrka se používá k vytažení nože z pouzdra při použití rukavic.

poutko na nůž kožené pouzdro na nůž

Pinzetu a párátko známe všichni a občas je využije každý.

Dvouřadá pilka na dřevo má 66 mm dlouhé ostří a z vlastní zkušenosti musím říct, že maká opravdu dobře. Menší větev do průměru 4 cm máme za pár vteřin přeříznutou a zuby něco vydrží.

Ukázkové fotografie jsou níže.

victorinox pilka výstružník victorinox šídlo victorinox výstružník


Registrace | Přihlášení