logo

Kožený obojek

publikováno: 29.01.2016

Obojek by měl být vyroben z kvalitní hovězí usně a ty lepší obojky jsou navíc podšité jemnou kůží, tak jako ty naše. Neméně kvalitní musí být kování. Ocelové D může být potenciálně nejslabší článek celého spojení obojku s vodítkem.

kožený obojek

U levnějších obojků nebývá ocelové sedlářské D svařené a dochází k postupnému rozevírání sedklářského Déčka, až dojde k jeho uvolnění a tím uvolnění spoje mezi vodítkem a obojkem. Naše obojky mají sedlářské Déčka dvě a jsou samozřejmě svažené do celistvého tvaru a mají lesklou chromovou úpravu. Kožený obojek z naší nabídky se zapíná přezkou s tzv. rolnou, která usnadňuje zapínání obojku. Celková pevnost a životnost kožených obojků je podtržena snýtováním pomocí čtyř kvalitních sedlářských nýtů a dalších dvou nýtů kteří drží druhé sedlářské Déčko na svým místě.

kvalitní obojek

Správná velikost obojku

Utažením obojku s rezervou dvou prstů, které se pod obojek vloží před utažením se docílí správného utažení obojku. Kožený obojek narozdíl od stahovacího ocelového by neměl psa škrtit, proto je potřeba zkontrolovat správné utažení. Každé plemeno mívá jiný obvod krku, vhodnou délku zjistíte například změřením původního obojku. Pro zjednodušení výběru přidáváme předhled přibližných obvodů krků nejšastějších středních a velkých plemen psů.

Nejen délka ale i šířka je důležitá, u kožených obojků platí, že čím je obojek delší, tím je i širší. Ve výsledku to znamená, že nejkratší obojek je 35 mm široký a ten nejdelší je 45 mm široký.

Obvod krku jednotlivých plemen psů:

Barva obojku

Volba barvy obojku je čistě na osobním vkusu majitele, jen podotýkáme, že není problém se dohodnout na individuálním barevném řešení. Ve výsledku může mít černý obojek červené nebo bílé šití.

obojek


Registrace | Přihlášení